fbpx
что такое lsi-копирайтинг

Що таке lsi-копірайтинг: переваги, вимоги та приклади

LSI-копірайтинг – тема No1 для тих, хто хоче підвищити відвідуваність сайту та втерти носа конкурентам вже сьогодні. Напевно, ви не раз чули від сеошників про новий термін, але не надавали їх балаканини значення, а дарма! Адже цей метод подачі тексту з легкістю витягне вас із «завалу пошукової видачі».

Навіщо потрібен LSI-копірайтинг і що він являє собою?

Алгоритми пошуку впорядковують статті на основі не технічної, а смислової унікальності. Тобто банальний рерайт від першосортного контенту розпізнають легко. Тому дубльований текст, створений таким чином, вже не приведе сайт-носій до вершин пошукової видачі. Що ж робити у такому разі? Піти іншим, але ефективним шляхом і вибрати латентно-семантичне індексування.

Отже, що означає цей «страшний» термін доступною мовою? Lsi-копірайтінг (абревіатура LSI – latent semantic indexing) – це метод написання тексту, на основі аналізу синонімів пошукового запиту та супутніх ключових слів. Як це працює?

LSI переконує пошукові машини в корисності та актуальності статті. В результаті людина отримуєте контент, який відповідає певній вимогі. При цьому він корисний та змістовний.

Приклад:

Уявіть, що на вашому сайті є стаття про «лук». Виходячи з одного лише запиту пошукова система не може зрозуміти, про яку цибулю йдеться у вашому матеріалі: чи про ріпчасту, чи про метальну зброю?

Щоб розібратися в цьому, робот аналізує супутні слова з тексту. Якщо це LSI-слова “посадка”, “харчування”, “вирощування”, “калорійність” – мова, швидше за все, про овочі.

Якщо “стріли”, “конструкція”, “стрільба” – сайт буде віднесено до категорії метального зброї.

За допомогою таких слів і фраз, робот знайде користувачеві найкращий для нього сайт. До того ж, видасть не будь-який текст, а найбільш читальний, інформативний.

Чим LSI-тексти відрізняється від SEO?

Недосвідченому читачеві може здатися, що різниці особливої між ними немає. Але відмінності все ж таки існують.

 LSISEO
ЦіліЧітко відповісти на запит користувачаСтаття повинна обов’язково мати заголовки та підзаголовки, потрібну кількість ключових фраз та прописані мета-теги
ОформленняСтаття має бути структурована, щоб було чітке розуміння, що тут первинне, а що вториннеБажано, але не важливо
ЗадачіМаксимально розкрити тему та асоціативні зв’язкиПравильно розмістити ключові слова, чітко структурувати текст на заголовки та підзаголовки
Об `ємОт 5000 знаков без пбДо 2000 знаків без пб
ГустинаНе важлива4-5%
Наявність ключівНе обов’язково, адже програма сама їх виділяєОбов’язково
Додаткові ключові словаСиноніми, релевантні словаНі

Плюси та мінуси LSI-текстів

Досі не впевнені у латентно-семантичному індексі? Тоді прочитайте переваги даного алгоритму:

Переваги

 • Роботи однозначно оцінять, що інформативність статті захоплена. Це їм стане ясно завдяки асоціативним словам та синонімам. Адже сайти, написані для машин, швидко відсіюваються. Залишаються ті, що несуть смислову цінність;
 • Люди частіше шукатимуть відповіді на свої запитання, тому відсоток відмов значно знизиться;
 • Завдяки релевантним запитам, якими ми розбавляємо основний ключ – знижується спамність вмісту;
 • Конкурентам доведеться добре попітніти, щоб наздогнати вас, адже важко боротися з текстами, які наповнені багатьма ключовими словами та тематичними запитами;
 • У зв’язку з тим, що контент є унікальним і чітко структурованим, люди будуть додатково заходити на ваш сайт.

Недоліки

Я солідарна з думкою колег-копірайтерів у тому, що на lsi-текст піде набагато більше часу та сил, ніж на SEO, але воно того варте. Особливо, якщо ви замахнулися на те, щоб залучити якнайбільше нової аудиторії та збільшити свій дохід. Але, як кажуть без ложки дьогтю і тут не обійшлося! Не брешу, у цьому методі є свої мінуси:

 • машини не бачать іронію чи сарказм. Для них важливими є виключно конкретні слова. Кожна їх розглядається окремо. В результаті висновок про семантичну приналежність статті буде зроблено виходячи з набору слів, що знаходяться поруч;
 • не точний зміст тексту;
 • одне слово має єдине значення.

Хоча, на мою думку, головний недолік таких текстів – вартість. Досвідчений автор, який володіє експертною думкою, не працюватиме за копійки. Адже на одну таку статтю витратить час, сили та зусилля.

Посібник: як збирати LSI-слова

Отже, розберемося, як підібрати LSI-слова. Все просто, для того, щоб видати копірайтер грамотне ТЗ, потрібно озброїтися парочкою корисних сервісів. Ознайомимось із ними ближче.

Інструменти та сервіси для збору LSI-фраз

Коли наберете запит у пошуковому рядку, одразу ж вилітають підказки, які найчастіше є LSI-словами:

Прочитайте всі підказки та оберіть лише ті, які належать до потрібної теми. Але якщо не хочете займатися цією справою вручну, зверніть увагу на послуги, які в цьому допоможуть. Google AdWords, Pixel Tools, Soovle, Megaindex – це ті самі планувальники ключів. Завдяки ним ви створите якісне LSI-ядро для ТЗ копірайтеру.

Як написати ідеальний LSI-текст?

Коли семантичне ядро готове, дотримуйтесь наступних рекомендацій від найкращих копірайтерів країни:

 • Спочатку детально розберіться в темі та проштудируйте статті конкурентів, ваша робота має бути кращою;
 • Title повинен включати 5 слів з LSI-ядра;
 • якщо стаття велика, то кожну тисячу слів тексту припадає щонайменше сотні LSI-слов;
 • якщо текст маленький, то більше 30 слів вам не потрібно;
 • інформацію викладайте так, щоб вона була цікавою, фактично насиченою, актуальною, але при цьому зрозумілою;
 • важливий чіткий семантичний зв’язок;
 • щоб читач простіше сприймав текст, використовуйте підзаголовки та марковані списки;
 • картинки та скріншоти – вітаються.

Висновок

Таким чином, LSI-копірайтинг будується на принципі, людина зі своїми потребами важливіша за роботу. Так, це небездоганний метод, але має суттєві переваги: дозволяє не потрапити під текстові фільтри та покращити старі матеріали. Переробка текстів виводить сайт з-під санкцій та збільшує відвідуваність. Завдяки цьому можна за короткий час вийти в топ пошукових систем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.